Dafalgan Pediatrie 30mg/ml Drinkb.opl 150ml
Geneesmiddel

Dafalgan Pediatrie 30mg/ml Drinkb.opl 150ml

  € 6,95

information-circle Terugbetaalbaar

Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.

Terugbetalingstarief

€ 6,95 (6% inclusief btw)

Verhoogde tegemoetkoming

€ 6,95 (6% inclusief btw)

Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt

  € 6,95
Op bestelling

4.4 Bijzondere waarschuwingen en voorzorgen bij gebruik Leverrisico's  Het risico op levertoxiciteit is aanzienlijk hoger bij chronisch alcoholgebruik. Bij deze patiënten moet de dosis dus worden verlaagd.  Ernstige leverinsufficiëntie of gedecompenseerde actieve leverziekte,  Voorzichtigheid is geboden indien er sprake is van bewezen leverinsufficiëntie. Dat geldt eveneens voor patiënten die veel stoffen verbruiken die leverenzymen induceren (alcohol, barbituraten, anti-epileptica). In die gevallen kan de ophoping van toxische metabolieten van paracetamol leverletsels verergeren of veroorzaken.  In een keer een dosis innemen die overeenkomt met meermaals de dagelijkse dosis kan de lever ernstig beschadigen; er is niet altijd sprake van bewusteloosheid. Het is echter nodig onmiddellijk een arts te raadplegen omwille van het risico op onomkeerbare leverschade (zie rubriek 4.9).  Voorzichtigheid is geboden indien de volgende risicofactoren aanwezig zijn, die de toxiciteitsdrempel voor de lever mogelijk verlagen: leverinsufficiëntie (o.a. het syndroom van Gilbert), acute hepatitis, nierinsufficiëntie, chronisch alcoholisme en erg magere volwassenen (< 50 kg). In die gevallen moet de dosering aangepast worden (zie rubriek 4.2). Nierrisico's  De toediening van paracetamol aan patiënten met matige tot ernstige nierinsufficiëntie kan leiden tot een ophoping van geconjugeerde verbindingen.  Net als bij alle pijnstillers moet de behandeling zo kort mogelijk blijven en beperkt worden tot de duur van de symptomen, omdat de rol van paracetamol niet geheel uitgesloten is in de ontwikkeling van bepaalde nefropathieën voor analgetica. Ernstige huidreacties  Paracetamol kan ernstige huidreacties veroorzaken, zoals acute veralgemeende exanthematische pustulose, het syndroom van Stevens-Johnson en toxische huidnecrolyse, die fataal kunnen zijn. Patiënten moeten ingelicht worden over tekenen van ernstige huidreacties en het gebruik van het geneesmiddel moet stopgezet worden zodra er aanwijzingen zijn voor erupties of andere tekenen van overgevoeligheid Gelijktijdig gebruik met andere geneesmiddelen  Een gelijktijdige behandeling met geneesmiddelen die de leverfunctie beïnvloeden, uitdroging en chronische ondervoeding (lage reserves van hepatisch glutathion) zijn ook risicofactoren voor het optreden van levertoxiciteit en die mogelijk de toxiciteitsdrempel voor de lever kunnen verlagen. De maximale dagelijkse dosis mag bij deze patiënten zeker niet overschreden worden.  Om het risico op overdosering te voorkomen, is het belangrijk te controleren of de andere geneesmiddelen die worden toegediend, geen paracetamol bevatten. De toediening van een hogere dosis paracetamol dan de aanbevolen doses kan een risico op zeer ernstige leverschade veroorzaken. De eerste klinische symptomen van leverschade worden gewoonlijk 1 tot 2 dagen na de overdosering van paracetamol vastgesteld. De uitgesproken symptomen van leverschade worden gewoonlijk na 3 tot 4 dagen vastgesteld. De behandeling met een antidotum moet zo snel mogelijk gegeven worden.  Er zijn gevallen gemeld van metabole acidose met verhoogde anion gap (HAGMA) als gevolg van pyroglutamine acidose bij patiënten met een ernstige ziekte zoals ernstige nierinsufficiëntie en sepsis, of bij patiënten met ondervoeding of andere bronnen van tekort aan glutathion (bijvoorbeeld chronisch alcoholisme), die gedurende langere tijd met paracetamol werden behandeld in therapeutische dosering of met een combinatie van paracetamol en flucloxacilline. Indien HAGMA als gevolg van pyroglutamine acidose wordt vermoed, wordt onmiddellijke stopzetting van het gebruik van paracetamol en nauwgezette controle aanbevolen. Meting van 5-oxoproline in de urine kan nuttig zijn om pyroglutamine acidose vast te stellen als onderliggende oorzaak van HAGMA bij patiënten met meerdere risicofactoren.

Ouderen  Bij oudere patiënten moeten lever- en niertests worden afgenomen om vroegtijdig een eventuele lever- of nierinsufficiëntie op te sporen. Pediatrische patiënten  Bijzondere voorzichtigheid en inachtneming van de aanbevolen dosering zijn onontbeerlijk bij epileptische kinderen die met barbituraten, fenytoïne, carbamazepine of lamotrigine worden behandeld.  Bij kinderen en adolescenten die behandeld worden met 60 mg/kg paracetamol per dag is de combinatie met een ander antipyreticum niet gerechtvaardigd, tenzij in geval van ondoeltreffendheid. Anderen  Consumptie van alcohol tijdens de behandeling wordt niet aanbevolen.  Herhaaldelijke toediening van paracetamol is gecontra-indiceerd bij patiënten met bloedarmoede of een hart-, long-, nier- of leverziekte.  Bij een langdurige behandeling of bij hoge doses paracetamol is het belangrijk regelmatig de lever- en nierfunctie te controleren.  Wanneer analgetica langdurig (>3 maanden) worden gebruikt met een dagelijkse of frequentere toediening, kan hoofdpijn ontstaan of verergeren. Hoofdpijn veroorzaakt door overmatig gebruik van analgetica (hoofdpijn door overmatig gebruik van geneesmiddelen) mag niet worden behandeld door de dosis te verhogen. In dergelijke gevallen moet het gebruik van analgetica in overleg met de arts worden gestaakt.In geval van acute koorts of tekenen van secundaire infectie of het aanhouden van de klachten, is het aangewezen een arts te raadplegen.  Bij acute koorts, tekenen van een secundaire infectie of aanhoudende klachten dient een arts te worden geraadpleegd.  Voorzichtigheid is geboden bij toediening van paracetamol aan patiënten met een tekort aan glucose-6- fosfaatdehydrogenase en hemolytische bloedarmoede.  Voorzichtigheid is geboden in geval van anorexia, boulimie of cachexie: chronische ondervoeding (lage reserves van hepatisch glutathion).  Voorzichtigheid is geboden in geval van uitdroging, hypovolemie. Hulpstoffen met bekend effect  Sucrose: DAFALGAN Pediatrie 30 mg/ml drank bevat 2,7 g sucrose per 10 ml. Patiënten met zeldzame erfelijke aandoeningen als fructose-intolerantie, glucose-galactose malabsorptie of sucrase-isomaltase insufficiëntie mogen dit geneesmiddel niet gebruiken.  Natrium: Dit geneesmiddel bevat minder dan 1 mmol (23 mg) natrium per 100 ml, dat wil zeggen dat het in wezen "natriumvrij" is.  Propyleenglycol in het aroma: dit geneesmiddel bevat 6,9 mg/kg/dag propyleenglycol. Gelijktijdige toediening met een substraat voor alcoholdehydrogenase, zoals ethanol, kan bij pasgeborenen ernstige bijwerkingen veroorzaken.

Farmacotherapeutische groep
Dit geneesmiddel is een analgeticum (pijnstiller) en een antipyreticum (het werkt koortsverlagend).
Het is voorbehouden voor kinderen tot 50 kg.
Therapeutische indicaties
DAFALGAN PEDIATRIE wordt gebruikt bij de symptomatische behandeling van pijn en koorts.
Wordt uw klacht na 3 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.

Macrogol 6000, glycerol (E422), vloeibare suiker, natriumsacharine, kaliumsorbaat, citroenzuur, aardbeiensmaak (bevat propyleenglycol (E1520)), gezuiverd water.

Gebruikt u naast DAFALGAN PEDIATRIE nog andere geneesmiddelen, heeft u dat kort geleden gedaan of gaat u dit misschien binnenkort doen, met inbegrip van vrij verkrijgbare geneesmiddelen? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Immers, DAFALGAN PEDIATRIE of het andere geneesmiddel kan mogelijk niet even doeltreffend zijn dan wordt verwacht, of het kan waarschijnlijker zijn dat er bijwerkingen optreden bij het kind. Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u DAFALGAN PEDIATRIE gebruikt als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt:

 Barbituraten (een groep van slaapmiddelen en verdovingsmiddelen)

 Anti-epileptica (barbituraten, fenytoïne, carbamazepine of lamotrigine)

 Probenecide (geneesmiddel tegen jicht)

 Chlooramfenicol (een antibioticum)

 Metoclopramide of domperidon (geneesmiddelen tegen misselijkheid en braken)

 Colestyramine (cholesterolverlagend middel)

 Warfarine en andere coumarines (anticoagulantia)

 Zidovudine (geneesmiddel gebruikt bij de behandeling van aids)

 Salicylamide (een pijnstiller)

 Isoniazide (geneesmiddel tegen tuberculose)

 Lamotrigine (geneesmiddel tegen epilepsie)

 Diflunisal (geneesmiddel tegen pijn)

 Indien u flucloxacilline inneemt of gaat innemen (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt): wegens een ernstig risico op een afwijking in het bloed en andere lichaamsvloeistoffen (metabole acidose genaamd waardoor uw bloed zuur wordt) die een dringende behandeling vereist (zie rubriek 2). Dit geneesmiddel bevat paracetamol: hiermee moet rekening worden gehouden wanneer andere geneesmiddelen op basis van paracetamol worden gebruikt, om de aanbevolen dagelijkse dosis niet te overschrijden.

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.

De meest ernstige bijwerking veroorzaakt door het innemen van paracetamol is ernstige leverschade. Dit gebeurt doorgaans alleen bij misbruik van paracetamol. De symptomen van leverschade zijn:

 vergeling van de huid of het wit van de ogen,  pijn in de rechter bovenbuik,  misselijkheid of braken,  verlies van eetlust,  vermoeidheid,  meer zweten dan normaal,  bleke huid,  abnormale bloedingen,  troebele urine.

Als u denkt dat u te veel paracetamol heeft ingenomen of als u een van deze symptomen opmerkt, neem dan onmiddellijk contact op met een arts. Als u weet dat u meer dan de aanbevolen dosis paracetamol heeft ingenomen, ga dan naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, zelfs als u geen symptomen van een leveraandoening vertoont.

In bepaalde gevallen zijn er ernstige allergische en huidreacties op paracetamol waargenomen. Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u een van de volgende bijwerkingen ontwikkelt na inname van paracetamol:

 moeite met ademhalen of slikken  zwelling van het gezicht, de lippen, keel of tong  urticaria (netelroos)  ernstige jeuk  vervellende huid

De bijwerkingen worden opgesomd volgens frequentie van voorkomen.

Zelden (komen voor bij minder dan 1 persoon op 1000):

  • allergische reacties,
  • hoofdpijn,
  • buikpijn, diarree, misselijkheid, braken, constipatie (verstopping),
  • problemen met de leverfunctie, gele huid of gele ogen,
  • jeukende huid, huiduitslag, overmatig zweten, urticaria (netelroos), roodheid van de huid, purpura,
  • duizeligheid, malaise,
  • overdosering en intoxicatie.

Zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 persoon op 10.000):

  • vermindering van het aantal van bepaalde bloedcellen (bloedplaatjes en neutrofielen),
  • allergische reacties die stopzetting van de behandeling vereisen,
  • door geneesmiddelen veroorzaakte leverschade,
  • ernstige huidreacties, in het bijzonder etter, blaren, zweren en huidverlies,
  • troebele urine.

Frequentie niet bekend (kan op basis van de beschikbare gegevens niet worden bepaald):

  • vermindering van het aantal rode bloedcellen,
  • ernstige allergische reacties,
  • abnormale nierfunctie veroorzaakt door het langdurig gebruik van hoge doses,
  • hepatitis, verhoogde concentratie leverenzymen,
  • een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2).

Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties werden gerapporteerd. Indien u last krijgt van huiduitslag, mag u dit middel niet meer innemen en moet u onmiddellijk uw arts raadplegen.

Het melden van bijwerkingen

Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via

België:

Federaal Agentschap voor Geneesmiddelen en Gezondheidsproducten

www.fagg.be

http://www.fagg.be

Afdeling Vigilantie:

Website: www.eenbijwerkingmelden.be e-mail: adr@fagg-afmps.be

Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.

  • Als het kind allergisch is voor paracetamol, fenacetine of een van de andere stoffen in dit
    geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter.
  • Als het kind intolerant is voor fructose of het glucose-galactose malabsorptiesyndroom.

4.6 Vruchtbaarheid, zwangerschap en borstvoeding Zwangerschap Een grote hoeveelheid gegevens over het gebruik bij zwangere vrouwen geeft geen aanwijzingen van misvormingen noch van foeto-/neonatale toxiciteit. Epidemiologische studies over de neurologische ontwikkelingsstoornissen bij kinderen die in de baarmoeder aan paracetamol waren blootgesteld, laten geen eenduidig resultaat zien. Paracetamol kan tijdens de zwangerschap worden ingenomen, als het klinisch noodzakelijk is, maar het middel dient zo kort mogelijk in de laagste effectieve dosis en in de geringst mogelijke frequentie te worden gebruikt. Borstvoeding Paracetamol en zijn metabolieten worden in de moedermelk afgescheiden, maar in de therapeutische doses van DAFALGAN wordt geen enkel effect verwacht op kinderen die borstvoeding krijgen. DAFALGAN mag tijdens de borstvoeding gebruikt worden. Vruchtbaarheid Er bestaan onvoldoende adequate klinische gegevens over de mannelijke of vrouwelijke vruchtbaarheid.

De geadviseerde dosering is:
De gebruikelijke dosering bij kinderen bedraagt 15 mg/kg, om de 6 uur (ofwel 60 mg/kg/24 uur); in
geval van geelzucht zal deze posologie tot de helft herleid worden.
De niet te overschrijden maximale dosis bedraagt 60 mg/kg/24 uur. Raadpleeg uw arts in de volgende
situaties:
• ernstige leveraandoeningen,
• syndroom van Gilbert (familiale niet-hemolytische geelzucht),
• chronische ondervoeding,
• dehydratatie.
De te gebruiken dosering moet aangepast worden aan het gewicht en de toestand van de patiënt.
Het doseringssysteem is trapsgewijs gebaseerd op het lichaamsgewicht van het kind in kg en voorziet
per inname een dosis van 15 mg paracetamol per kg lichaamsgewicht van het kind.
Vul het doseringssysteem op basis van het lichaamsgewicht van het kind zodat het vloeistofniveau
ermee overeenkomt.
- Kinderen van 4 tot 16 kg: vul het doseringssysteem tot de dosering bereikt wordt die overeenstemt
met het lichaamsgewicht van het kind of tot de dosering die er het nauwst bij aansluit.
- Kinderen van 16 tot 32 kg: vul het doseringssysteem één keer totdat de maximumdosis bereikt wordt,
en vul daarna het doseringssysteem een tweede keer totdat het lichaamsgewicht van het kind bereikt
wordt.

CNK 3734886
Organisaties UPSA Belgium SA/NV
Merken Dafalgan
Breedte 70 mm
Lengte 135 mm
Diepte 55 mm
Hoeveelheid verpakking 150
Actieve ingrediënten paracetamol
Behoud Kamertemperatuur (15°C - 25°C)